Skip to content Skip to footer

Arboretum

Tarihçe

1996'da atılan tohum derinlere saldı...

UZBAŞ Tarım Turizm Gıda Enerji Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olarak 1996’dan bugüne doğaya ve bulunduğumuz coğrafyanın değerlerine saygılı bir iş ekosistemi kurmak ve bunu sürdürülebilir kılmak için çalışan markayız.

İzmir Urla’da 2000 dönüm arazi üzerine kurulu arboretum tesisimizde; 52 türde 250.000’in üzerinde palmiye ile Akdeniz palmiyeleri, tropikal ve subtropikal dış mekân bitkileri yetiştiriciliği sektöründe lider marka olmamızın yanı sıra 7.000 m2’lik seramızda ülkemizin endemik türlerine ve dünyanın dört bir yanından gelen onlarca özel cins bitkiye ev sahipliği yapıyoruz.

Ağaç, ağaççık, çalı ve bitki üretimi; satışı ve ithalatına ek olarak daha önce Anadolu’nun bereketli toprağıyla hiç tanışmamış olan palmiye ve bitkilerin coğrafyamızda yeşerebilmesi adına bilimsel bazda çalışmalar yürütüyoruz. Bu sayede botanik bilimine katkı sunarken ülkemiz peyzaj ekonomisinde yeni ufuklar açmakta öncü rol üstleniyoruz.

Ziyarete açık arboretum alanımızda yetiştirdiğimiz özel türleri doğa tutkunlarıyla buluşturarak Urla’da yeşil turizme katkıda bulunuyoruz.

İlhamımızı tabiattan, azmimizi güneşten, gücümüzü ülkemizin toprağından aldık.

DEĞERLERİMİZ

Dürüstlük

Sürdürülebilirlik

Paydaşlara Karşı Sorumluluk

Müşteri Memnnuniyeti

Doğal Yaşama Saygı

Çalışan Memnuniyeti

Deneyimden Doğan Uzmanlık